Vlissingen Dronk

Tapperij Quasters

(Bijzonderheden)
Regel 1: Regel 1:
 
<meta
 
<meta
 
naam = "Tapperij Quasters"
 
naam = "Tapperij Quasters"
afbeelding = ""
+
afbeelding = "Quasters Buskenstraat ca. 1930.jpg"
 
soort = "Tapperij"
 
soort = "Tapperij"
 
straat = "Coosje Buskenstraat 69"
 
straat = "Coosje Buskenstraat 69"
Regel 18: Regel 18:
 
/>
 
/>
  
Slijterij en tapperij van vader J.M. en later zoon L.J.M. Quasters. De zaak stond op de hoek van Coosje Buskenstraat en Badhuisstraat, ook wel Betje Wolffplein genoemd. Quasters sr. begint er in 1895.
+
Slijterij en tapperij van vader J.M. en later zoon L.J.M. Quasters. De zaak stond op de hoek van Coosje Buskenstraat en Badhuisstraat, ook wel Betje Wolffplein genoemd. Quasters sr. begint er in 1885.
  
 
== Geschiedenis ==
 
== Geschiedenis ==
Regel 38: Regel 38:
 
Quasters Amstelbieren 20-4-1914.jpg | Bericht brouwerij Amstelbier 20-4-1914
 
Quasters Amstelbieren 20-4-1914.jpg | Bericht brouwerij Amstelbier 20-4-1914
 
Quasters sigaren 24-11-1916.jpg | Sigarenverkoop Quasters 24-11-1916
 
Quasters sigaren 24-11-1916.jpg | Sigarenverkoop Quasters 24-11-1916
 +
Quasters Buskenstraat ca. 1930.jpg | Coosje Buskenstraat met op de hoek de winkel van Quasters ca. 1930
 
</gallery>
 
</gallery>
  

Versie van 14 aug 2015 om 15:30

 

Tapperij Quasters

Coosje Buskenstraat 69
Vlissingen

 

Slijterij en tapperij van vader J.M. en later zoon L.J.M. Quasters. De zaak stond op de hoek van Coosje Buskenstraat en Badhuisstraat, ook wel Betje Wolffplein genoemd. Quasters sr. begint er in 1885.

Geschiedenis

1885
J.M. Quasters

Winkelier, tapper en slijter Jan Matthijs Quasters krijgt per 1 mei 1885 vergunning tot verkoop van sterke drank in 't klein voor het perceel Coosje Buskenstraat hoek Badhuisstraat. In januari 1900 vraagt hij eenzelfde vergunning voor perceel Wijk N 11, Betje Wolffplein. Aannemelijk is dat het hier om hetzelfde pand gaat. Senior wordt vermoedelijk in 1914 opgevolgd door zijn zoon.

1914
L.J.M. Quasters

In april 1914 maakt de Beiersch-Bierbrouwerij 'De Amstel' te Amsterdam bekend dat zij Ludovicus Jan Matthijs Quasters heeft aangewezen voor de verkoop van de Amstelbieren. Quasters doet, naast de verkoop van bier, ook in rookartikelen. In 1916 adverteert hij met sigarenmagazijn 'Insulinde' op het adres Coosje Buskenstraat. In 1917 vraagt hij vergunning voor alcoholhoudende drank anders dan sterke drank.

Foto's

Meer afbeeldingen zijn te vinden op Tapperij Quasters/foto's

Verhalen

Bijzonderheden

  • Jan Matthijs Quasters, geboren in Weert. Na het overlijden van zijn eerste echtgenote Maria Elisabeth Rookers hertrouwt hij in Vlissingen op 7-1-1880 met Gijsberta Huberdina van Rosweijde. Hij staat dan te boek als koopman. Wanneer ook Gijsberta komt te overlijden hertrouwt Quasters op 1-11-1882 opnieuw, nu met Maria Rosalia Loesberg, de weduwe van Henricus Michael Meier. Zijn beroep is dan inmiddels bakker. In 1885 verblijft Quasters enige tijd in de strafgevangenis van Goes. Jan Matthijs Quasters overlijdt op 82-jarige leeftijd op 4-12-1926 in Vlissingen, zijn vrouw Maria Loesberg is op 15-11-1922 overleden.
  • Ludovicus Jan Matthijs Quasters, geboren in Vlissingen op 1-3-1891 als zoon van Jan Matthijs Quasters en Maria Rosalia Loesberg. Trouwt op 9-6-1915 met Helena Johanna Dert, hij is op dat moment winkelier van beroep. Overleden in Goes op 26-9-1940, zijn echtgenote overleed op 1-4-1956.
  • In mei 1886 wordt door 'de postadministratie' een brievenbus geplaatst aan het huis van J.M. Quasters aan het Betje Wolffplein, waardoor bij het toenemend verkeer in die buurt een belangrijke dienst aan het publiek zal worden bewezen.

Zie ook

Externe links

Bronnen