Vlissingen Dronk

International

Regel 34: Regel 34:
 
|naam= P.A. van der Peijl
 
|naam= P.A. van der Peijl
 
|jaar= 1890
 
|jaar= 1890
|tekst= De opvolger van Pot wordt P.A. van der Peijl.  
+
|tekst= De opvolger van Pot wordt P.A. van der Peijl. Deze Van der Peijl was eerder eigenaar van het Logement en Koffiehuis [[In de Witte Leeuw]] op de Varkensmarkt en [[Het Nederlandsch Koffiehuis]] op de Markt in Middelburg. Ook heeft hij het "[[Maastrichts Bierhuis]]" aan de Bellamykade. Op 1 mei 1891 worden 'meubilaire goederen en herberg-gerief' openbaar verkocht in het huis van Van der Peijl. Een maand eerder is zijn bierbottelarij overgenomen door A. Dobbelaar.  
 
}}
 
}}
 
==Naamgeving==
 
==Naamgeving==

Versie van 21 okt 2013 om 20:10

International 1890 - FOTO859.jpg
Algemeen
Soort Cafe
Eigenaar A. Pot
Wed. A. Pot-Step
P.A. van der Peijl
Adres Beursplein 5
4381 CA Vlissingen
Links
Tijdlijn
Periode 1880-1890
1890-1900
Opvolger(s) Albatros
Gebied
Zie ook Beursplein


Geschiedenis

1886
A. Pot

A. Pot meldt middels een advertentie de opening van Café International op 15 augustus 1886 in de gewezen loodsensociëteit. Op 6 september maakt hij aan zijn geëerde stad- en landgenoten bekend dat hij is verhuisd van De Beurs naar de voormalige sociëteit in wijk D no. 31 aan het Beursplein.

1889
Wed. A. Pot-Step

In de voorbije drie jaar is A. Pot overleden, zijn weduwe A. Pot-Step biedt in juli 1889 diverse inventaris te koop an wegens opheffing van de zaak.

1890
P.A. van der Peijl

De opvolger van Pot wordt P.A. van der Peijl. Deze Van der Peijl was eerder eigenaar van het Logement en Koffiehuis In de Witte Leeuw op de Varkensmarkt en Het Nederlandsch Koffiehuis op de Markt in Middelburg. Ook heeft hij het "Maastrichts Bierhuis" aan de Bellamykade. Op 1 mei 1891 worden 'meubilaire goederen en herberg-gerief' openbaar verkocht in het huis van Van der Peijl. Een maand eerder is zijn bierbottelarij overgenomen door A. Dobbelaar.

Naamgeving

(Oud-) Personeel

Trivia

Foto's

Mooie verhalen

Bands

Externe links

Bronnen