Regel 3: | Regel 3: | ||
sorteer = "Schelde (3), De" | sorteer = "Schelde (3), De" | ||
afbeelding = "Schelde 1910-1915 - 7052.jpg" | afbeelding = "Schelde 1910-1915 - 7052.jpg" | ||
− | soort = "Restaurant, Logement, Cafe | + | soort = "Restaurant, Logement, Cafe" |
straat = "Schotsenhoek 3" | straat = "Schotsenhoek 3" | ||
postcode = "" | postcode = "" |
Versie van 1 apr 2014 om 22:15
De Schelde (3)
Schotsenhoek 3
Vlissingen
Alweer een café met de naam "De Schelde". In 1895 stond het als restaurant-logement in de Schotsenhoek nr. 3. De Schotsenhoek was een zijstraat van de Stenenbeer, op de plaats waar nu de nieuwe appartementen staan, naast het Dokje van Perry.
Inhoud
Geschiedenis
1881
|
J. Raamsdonk In 1881 is de vermoedelijke eigenaar J. Raamsdonk. |
1895
|
Wed. J. van Luik In 1895 de weduwe J. van Luik, zij runt het café tot 1899, dan wordt het bierhuis openbaar verkocht. |
1899
|
J. Oudshoorn Haar opvolger is J. Oudshoorn, onbekend is tot wanneer hij eigenaar van "De Schelde" is geweest. |
1911
|
J. Buijsrogge Vanaf 1911 is J. Buijsrogge bekend als uitbater van "De Schelde". In 1921 koopt hij voor fl. 2.602,- het huis en erf van "De Schelde" op Schotsenhoek 3. Tot 1927 is de naam Buijsrogge te vinden als uitbater van het café. In 1933 wordt het wederom openbaar verkocht. |
Foto's
Verhalen
Bijzonderheden
Drankgebruik
Aan het eind van de negentiende eeuw speelde het verenigingsleven zich voor een groot deel af in de kroeg. In de 15 hoofdtapperijen voor de werkman wordt 60.000 liter verbruikt. Eén tapper, J. Raamsdonk, heeft bijzonder veel te doen, hij alleen is al goed voor zo'n 5.600 liter. Hij woont in de buurt van De Schelde, levert op krediet en rekent eind van de week af. Hij heeft klanten die voor zes of zeven gulden aan jenever moeten betalen. In 1890 was het café van Raamsdonk en dat van zijn collega M. van den Oude in de Walstraat, de drukstbezochte werklieden café's van de stad.
Zie ook
Externe links
Bronnen
- Krantenknipsels: Krantenbank Zeeland Zeeuwse Bibliotheek