Herberg De Bruge
Beursstraat D 23
Vlissingen
Er is veel onduidelijkheid over de herberg van de familie De Bruge. Zo zijn er geen advertenties gevonden in de Middelburgsche en Vlissingse Courant of enige vorm van naamgeving van de herberg. Toch blijkt uit verschillende bronnen dat er op het adres Beursstraat D 23 door hen een herberg is uitgebaat.
Geschiedenis
1810
|
A.J.I. de Bruge Antoine Joseph Ignace de Bruge wordt in december 1810 voor het eerst als aubergist genoemd. Hij koopt dan van hotellier James Hector voor 1700 francs une maison située Rue de la Bourse, ofwel een huis aan de Beursstraat in wijk D nr 23. Na zijn overlijden in 1812 gaat de weduwe verder met de herberg. |
1812
|
M.C.V. de Bruge-Poure Marie Catherine Victoire Poure |
1815
|
A.J. de Bruge Antoine Joseph de Bruge |
1822
|
M.H. van Breen Metta Helena van Breen |
Foto's
Verhalen
Bijzonderheden
Antoine Joseph Ignace de Bruge
Geboren te d'Ham (mogelijk Ham, Picardië) omstreeks 1755 als zoon van Antoine de Bruge en Marie Anne de Lannooij. Hij overleed in Vlissingen op 4-10-1812, 57 jaar oud. Hij trouwt met
Marie Catherine Victoire Poure, (of Pour(re) of Pouvre). Het echtpaar krijgt drie kinderen.
Antoine Joseph de Bruge, (of Debruge) -oudste zoon van Antoine en Marie. Geboren in Oostende op 5-5-1792 en overleden in Vlissingen 27-1-1822. Trouwt op 7-4-1813 met Metta Helena van Breen.
Metta Helena van Breen. Geboren in Vlissingen 30-10-1791
Zie ook
Externe links
Bronnen
- Krantenknipsels: Krantenbank Zeeland Zeeuwse Bibliotheek
- Zeeuwen Gezocht
- Documentatie J.-M. A. van Haart