Vlissingen Dronk

Van den Oude

(Nieuwe pagina aangemaakt met '{{info | soort = Cafe | actief = CafeToen | afbeelding = | locatie = Walstraat | adres = Walstraat 86<br>4381 GE Vlissingen | telefoon = | email = | website = |...')
 
(Geschiedenis)
 
(6 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
{{info
+
<meta
| soort = Cafe
+
naam = "Van den Oude"
| actief = CafeToen
+
sorteer = "Oude, Van den"
| afbeelding =  
+
afbeelding = "Walstraat 86 ca. 1890 - FOTO88.jpg"
| locatie = Walstraat
+
soort = "Cafe"
| adres = Walstraat 86<br>4381 GE Vlissingen
+
straat = "Walstraat 86"
| telefoon =  
+
postcode = ""
| email =  
+
plaats = "Vlissingen"
| website =  
+
gebied = ""
| twitter =  
+
telefoon = ""
| facebook =  
+
email = ""
| hyves =  
+
website = ""
| eigenaar = M. van den Oude
+
twitter = ""
| periode = 1880-1890, 1890-1900
+
facebook = ""
| voorganger = Bruwaan
+
aanvang = "1883"
| opvolger = Van den Abeele
+
gestopt = "1892"
| lat = 51.444232
+
voorganger = "Bruwaan"
| long = 3.574904
+
opvolger = "Van den Abeele"
}}
+
/>
  
Tot 1905 Walstraat I 171
+
Proeflokaal en Tapperij. Tot 1905 Walstraat I 171, daarna omgenummerd in Walstraat 86.
  
 
==Geschiedenis==
 
==Geschiedenis==
==Naamgeving==
+
{{eigenaar
==(Oud-) Personeel==
+
|naam= M. van den Ouden
==Trivia==
+
|jaar= 1883
 +
|tekst= M. van den Ouden is de opvolger van C. Bruwaan in het café aan de Walstraat. Er is weinig over hem bekend.
 +
}}
 +
 
 
==Foto's==
 
==Foto's==
==Mooie verhalen==
+
<gallery>
==Bands==
+
Walstraat 86 ca. 1890 - FOTO88.jpg | Walstraat met de tapperij ca. 1890
 +
</gallery>
 +
==Verhalen==
 +
===Drankgebruik===
 +
Aan het eind van de negentiende eeuw  speelde het verenigingsleven zich voor een groot deel af in de kroeg. In de 15 hoofdtapperijen voor de werkman wordt 60.000 liter verbruikt. Eén tapper, J. Raamsdonk, heeft bijzonder veel te doen, hij alleen is al goed voor zo'n 5.600 liter. Hij woont in de buurt van De Schelde, levert op krediet en rekent eind van de week af. Hij heeft klanten die voor zes of zeven gulden aan jenever moeten betalen. In 1890 was het café [[De Schelde (3)]] van Raamsdonk en dat van zijn collega Van den Oude in de Walstraat, de drukstbezochte werklieden café's van de stad.
 +
 
 +
==Bijzonderheden==
 +
==Zie ook==
 
==Externe links==
 
==Externe links==
 
==Bronnen==
 
==Bronnen==
[[Categorie:M. van den Oude]]
 
{{DEFAULTSORT:Oude, Van den}}
 

Huidige versie van 12 mei 2015 om 20:01

 

Van den Oude

Walstraat 86
Vlissingen

 

Proeflokaal en Tapperij. Tot 1905 Walstraat I 171, daarna omgenummerd in Walstraat 86.

Geschiedenis

1883
M. van den Ouden

M. van den Ouden is de opvolger van C. Bruwaan in het café aan de Walstraat. Er is weinig over hem bekend.

Foto's

Verhalen

Drankgebruik

Aan het eind van de negentiende eeuw speelde het verenigingsleven zich voor een groot deel af in de kroeg. In de 15 hoofdtapperijen voor de werkman wordt 60.000 liter verbruikt. Eén tapper, J. Raamsdonk, heeft bijzonder veel te doen, hij alleen is al goed voor zo'n 5.600 liter. Hij woont in de buurt van De Schelde, levert op krediet en rekent eind van de week af. Hij heeft klanten die voor zes of zeven gulden aan jenever moeten betalen. In 1890 was het café De Schelde (3) van Raamsdonk en dat van zijn collega Van den Oude in de Walstraat, de drukstbezochte werklieden café's van de stad.

Bijzonderheden

Zie ook

Externe links

Bronnen