(→Bijzonderheden) |
(→Bijzonderheden) |
||
Regel 53: | Regel 53: | ||
Bakker - bediende de filmprojector<br> | Bakker - bediende de filmprojector<br> | ||
J.J. Daanen (voormalig politieagent) - portier<br> | J.J. Daanen (voormalig politieagent) - portier<br> | ||
− | Von Staedel - portier en cafébediende | + | Von Staedel - portier en cafébediende |
==Zie ook== | ==Zie ook== |
Versie van 28 feb 2016 om 15:06
Bioscoop Bellamy, gevestigd aan Bellamypark 18, geopend in 1913. Wordt in 1921 opgevolgd door Bioscoop Luxor. Later volgen hier de Pinkstergemeente en discotheek Goofy.
Inhoud
Geschiedenis
1913
|
M.A. van Boekhout De eerste eigenaar van Bioscoop Bellamy is M.A. van Boekhout. Op 15 oktober 1913 vindt de feestelijke opening plaats van dit nieuwe bioscooptheater in het Bellamypark. De uit Middelburg afkomstige Wilhelm Piel wordt aangesteld als theaterchef. De bioscoop is gebouwd door J. Loois Azn. Het buitenschilderwerk werd uitgevoerd door A.C. Baels, de zaal door J.J. van den Bergen. Van Boekhout is in deze periode ook uitbater van café Stationzicht aan de Kanaalstraat. Zijn verblijf in de bioscoop is van korte duur, reeds in 1914 komt de bioscoop in handen van de firma Jean Desmet uit Amsterdam. |
1914
|
Jean Desmet en Theo Desmet Jean Desmet is volgens eigen zeggen 'de grootste en bekendste bioscoop-exploitant van Nederland'. Hij beheert theaters in Amsterdam, Rotterdam, Bussum en Eindhoven. De Vlissingse vestiging wordt geleid door Theo Desmet. Hij laat Bioscoop Bellamy in 1921 verbouwen en op 29 december wordt de bioscoop heropend met de naam Luxor Theater. Desmet blijft tot 1928 in Luxor, in mei van dat jaar vertrekt hij naar Tilburg. |
Foto's
Meer afbeeldingen zijn te vinden op Bioscoop Bellamy/foto's
Verhalen
Von Staedel
Hij was vermoedelijk van adel, al hebben vele Vlissingers daar destijds hun twijfels over gehad. Door zijn hoge boord en hoed zag hij er wel uit als iemand van goede stand. Von Staedel was ook ijsventer en reed met een reclamekar van Luxor door de stad. "Wij jongens hebben hem nog eens uitgelachen omdat hij bij het schilderen van een filmaankondiging tegen de zijmuur in de Nieuwstraat een letter N had vergeten zodat er stond: De zodige moeder in plaats van De zondige moeder. Dat lachen van ons was onbarmhartig want hij moest alles overschilderen. Bij de achterwaartse beweging om de natte kwast naar ons hoofd te kunnen smijten viel deze uit zijn hand"
Bijzonderheden
Theo Desmet is gehuwd met R. Hommerson
Personeel ten tijde van Jean Desmet:
C. van Beers - pianist
Bakker - bediende de filmprojector
J.J. Daanen (voormalig politieagent) - portier
Von Staedel - portier en cafébediende
Zie ook
Externe links
Bronnen
Bronnen
- Krantenknipsels: Krantenbank Zeeuwse Bibliotheek
- Foto's: Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek en Gemeentearchief Vlissingen
- Tijdschrift 'Den Spiegel' uitgave 1 januari 1991 op Tijdschriftenbank Zeeuwse Bibliotheek
- Zeeuws Jaarboek 1-1-2006 op Tijdschriftenbank Zeeuwse Bibliotheek
- Verhaal Von Staedel: De Ruyterschool 1903/1978; uitgave t.g.v. driekwart eeuw zeevaartonderwijs in Vlissingen 1978