Regel 49: | Regel 49: | ||
Bestand:Dolf v. H. ca. 1946 - FOTO2503.jpg | De eerste wagen Nieuwendijk (stond andersom) jaren dertig | Bestand:Dolf v. H. ca. 1946 - FOTO2503.jpg | De eerste wagen Nieuwendijk (stond andersom) jaren dertig | ||
Bestand:Dolf v. H. ca. 1930 - FOTO221.jpg | De eerste wagen op de Nieuwendijk 1930-1935 | Bestand:Dolf v. H. ca. 1930 - FOTO221.jpg | De eerste wagen op de Nieuwendijk 1930-1935 | ||
+ | </gallery> | ||
+ | ===Kloet Scheldestraat=== | ||
+ | Het frietkotje van Kloet stond op de hoek van Scheldestraat en Glacisstraat. In 1955 krijgt Kloet een vergunning om in het pand Scheldestraat 18 een cafetaria te openen. Het frietkot is dan overbodig en wordt verkocht. Zie ook [[Cafetaria Kloet]]. | ||
+ | <gallery> | ||
+ | Kloet friteswagen 1956.jpg | De friteswagen 1956 | ||
</gallery> | </gallery> | ||
===W. Sinke=== | ===W. Sinke=== |
Versie van 20 aug 2015 om 20:09
In de jaren vijftig verschenen de eerste snackbars en cafetaria's. Voor die tijd werd de patat voornamelijk verkocht in houten keten die her en der verspreid in de stad stonden. Sommigen jarenlang op een vaste stek, anderen werden geregeld door de eigenaar verplaatst. Ook reden er mobiele wagens om in de pauzes van middelbare scholen de leerlingen van een warme hap te voorzien.
Door de opkomst van snackbars en cafetaria's zijn de frietkotjes en frietwagens langzamerhand uit het straatbeeld verdwenen.
We hebben op deze pagina een overzichtje gemaakt van de verdwenen frietkramen. Helaas hebben we niet van allemaal een bijbehorende eigenaar kunnen vinden.
Inhoud
C.J. Bakker - Walstraat
Daan Basting
De Bree - Paul Krugerstraat
De Bree - Scheldestraat
Van Ham
Het frietkot van Piet van Ham stond in de jaren '50 op de Singel, aan de kop van de Bloemenlaan. Later reed hij met een mobiele wagen. Als deze 'buiten dienst' was, stond hij geparkeerd in de Kolvenierstraat. Eén van de medewerkers in de frietkramen was Herman Eekman. In Paauwenburg stond Van Ham wekelijks bij de torenflats. Het verhaal gaat dat Piet de temperatuur van het frietvet controleerde door er in te spugen.
Van Hoeijdonck
Van 1933 tot 1978 was Van Hoeijdonck een begrip op de Nieuwendijk. Voordat de bekende blauwe salonwagen er verscheen, hebben er meerdere houten kotjes gestaan. Zie ook Van Hoeijdonck.
Kloet Scheldestraat
Het frietkotje van Kloet stond op de hoek van Scheldestraat en Glacisstraat. In 1955 krijgt Kloet een vergunning om in het pand Scheldestraat 18 een cafetaria te openen. Het frietkot is dan overbodig en wordt verkocht. Zie ook Cafetaria Kloet.
W. Sinke
W. Sinke heeft zijn frietkot omstreeks 1935 in de Reinier Claeszstraat op 't Eiland. Bestellingen vanaf 0,50 worden ook thuis bezorgd.
De IJsbeer
De IJsbeer begon ook met een frietkot voordat het bedrijf het pand aan de Oude Markt betrok en later verhuisde naar de hoek van de Sint Jacobsstraat. Zie ook De IJsbeer.
Braat en Kayser Hogeweg
Piet Braat staat met zijn kot aan het eind van de Hogeweg bij de Bloemenlaan. In september 1955 neemt W. Kayser het van hem over.
Toon Keersemaker
Toon Keersemaker bezocht in de jaren zestig en zeventig de middelbare scholen om de leerlingen in de pauze van een 'patatje met' te voorzien. In 1974 opende hij in Souburg zijn eerste vaste locatie. Zie ook Toon's Cafetaria en Toon's Snackbar Kiosk.
Diversen
Bronnen
- Foto's: Gemeentearchief Vlissingen
- Krantenknipsels: Krantenbank Zeeuwse Bibliotheek